Wielkie podziękowania dla Pana Marszałka Cezarego Przybylskiego oraz całego Zarządu Województwa za podjęcie decyzji o budowie dalszej części obwodnicy, tj. do ul Grota Roweckiego. To dobra informacja dla Gminy Żórawina.

Umowa na budowę odcinka wschodniej obwodnicy Wrocławia od ronda w Żernikach Wrocławskich do ul. Grota-Roweckiego została podpisana w poniedziałek, 29 lipca w urzędzie marszałkowskim. Wykonawcą tego fragmentu trasy został Budimex. Za około 2,5-kilometra drogi urząd marszałkowskizapłaci 31 mln zł. Termin zakończenia prac podany w przetargu, to koniec roku 2021.

– Jesteśmy coraz bliżej budowy całej wschodniej obwodnicy Wrocławia. Realizacja tego projektu to wieloletni wysiłek również poprzednich zarządów województwa oraz innych samorządowców, którzy czynnie zaangażowali się w ten proces – mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Warto przypomnieć, że realizowana obecnie budowa, jak i wytyczona trasa WOW opierają się na pierwotnym projekcie ujętym w planie zagospodarowania przestrzennego i przyjętym uchwałą gminy Kobierzyce w 2000 r. Wschodnia obwodnica Wrocławia, przebiegająca na wschodzie i południu miasta ma, wraz z AOW i fragmentem A4, stworzyć pierścień wokół stolicy Dolnego Śląska o średnicy ok. 20 km.

źródło: Gazeta wrocławska